Gran Alacant je exkluzivní místo pro Váš odpočinek i sportovní vyžití. Strategicky velmi dobře situován pouhých 15 km od centra hlavního města Alicante.
Po přistání na mezinárodním letišti v Alicante se do Gran Alacantu dostanete za pouhých 10 minut autem. O letadlech nebudete mít ani tušení, jelikož letiště a letová dráha je opačným směrem. Úroveň služeb a veřejných zařízení je velmi moderní, na skvělé úrovni. Dlouhá písečná pláž Arenales del Sol a Carabassi je vzdálena 2,5 km, kde kromě koupání a procházek po promenádě se můžete občerstvit přímo u plážových barů. Milovníci motorových lodí a jachet
si mohou pronajmout motorovou loď, člun či jachtu v centrech Nautica v přístavu v Santa Pola nebo v Alicante.
Gran Alacant je součástí města Santa Pola, vzdáleného 3,5 km. Santa Pola je typický rybářský přístav, kde si můžete zajít na trh s čerstvými právě vylovenými rybami, projít se po krásné promenádě, lemované spousty restauracemi s čerstvými mořskými plody, typickou španělskou Paellou či Tapas. Pokud vás láká výlet lodí, stačí si na promenádě zakoupit lístek a za pouhých 20 min jízdy lodí se dostanete na ostrov Tabarca, vzdálený 9,3 km.